niedziela, 23 maja 2010

Papier mache


Czyli masa papierowa.
Dawno temu na zajęciach plastyki w podstawówce zrobiłam papierowy talerz malowany w abstrakcyjny deseń w niebiesko zielonych barwach.
Pamiętam, że bardzo podobał się mojej mamie.
Przypomniałam sobie o tej wspaniałej technice szukając materiału, którego mogłabym użyć do zrealizowania pomysłów, które kłębiły mi się w głowie.
Nie sprawdził się pomysł lepienia w glinie, nie przekonał mnie zakupiony praktyczny poradnik dla początkującego ceramika. Szukałam niekłopotliwego, ogólnodostępnego tworzywa do rzeźbienia moich postaci.
I właśnie technika papier mache okazała się idealnym do tego celu materiałem.
Masa papierowa posiada wiele zalet: po wyschnięciu tworzy bardzo trwałą bryłę, jest tania ogólnodostępna, znajduje zastosowanie w wykonawstwie wielu przedmiotów, począwszy od mebli po najdrobniejsze bibeloty. Można ją ciąć, szlifować i malować. Stwarza wprost nieograniczone możliwości twórczej kreacji. W internecie można znaleźć wiele różnych przepisów na samodzielne wykonanie masy, można ją kupić w postaci proszku do rozrobienia lub w postaci gotowej masy.
Ja korzystam z obu możliwości i każdy z nich ma zastosowanie w różnych etapach pracy.3 komentarze:

 1. czytam i nie wierzę ,że to takie proste, a co z talentem?

  OdpowiedzUsuń
 2. Zachwycona to mało. Zauroczona do potęgi n!!!!! Zostaję wiec tutaj:) Zapraszam również do mnie.
  mojeprace.blogspot/com
  (Iza Kazma) Kazia

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow! Wielkie wow! Przejrzałam całego bloga - Kobieto jestem po ogromnym wrażeniem Twojego talentu! te postaci, szczegóły, a przede wszytskim twarze - mistrzostwo świata! Trafiłam tu przez przypadek i zostaję na stałe :) Buziaki :*

  OdpowiedzUsuń

link within

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...